Sport

Fantastyczne spotkanie finałowe mistrzostw świata w Katarze - kadra narodowa Argentyny zwycięża!

Narodowa drużyna Francji poniosła porażkę - narodowy zespół Argentyny z pucharem świata!

Ze zniecierpliwieniem futbolowi sympatycy wyczekiwali finałowego starcia, które miało się odbyć w niedzielę wieczorem. Bez wątpienia skończone niedawno mistrzostwa w Katarze były niezwykłe pod wieloma względami. Oglądać mogliśmy dużo widowiskowych obron bramkarzy oraz emocjonujących pojedynków i fenomenalnych bramek. Futbolowi wielbiciele w naszym kraju również mogli być uradowani. Po po trzydziestu sześciu latach polska reprezentacja dała radę wyjść z grupowych rozgrywek na mundialu, co można bez wątpienia nazwać pewnego rodzaju sukcesem. Nie mamy w planach się jednak koncentrować na wadach naszej piłki nożnej. W obecnym momencie o wiele ważniejsze jest to, by przedstawić jak niesamowitym wydarzeniem był finałowy mecz światowych mistrzostw, które był rozgrywane w Katarze. Rywalizowały ze sobą: broniąca tytułu mistrzów świata kadra Francji oraz narodowa kadra Argentyny.

Największą postacią reprezentacji narodowej Argentyny jest Messi, który przez wielu uważany jest za najlepszego gracza w historii tej dyscypliny. W kadrze narodowej Francji za najlepszego uznaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już udowodnił na tych mistrzostwach, iż pomimo młodego wieku, czeka go wciąż mnóstwo zwycięstw. Dla drużyny narodowej Argentyny, która po I połowie prowadziła już dwa do zera, po golach Leo Messiego a także Angela Di Marii pojedynek finałowy rozpoczął się naprawdę fenomenalnie. Jednak przebieg tego pojedynku mógł być nieco zaskakujący, ponieważ piłkarze Francji totalnie nie byli w stanie odnaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej części ruszyli do kontry i to przyniosło efekty. Dwie bramki w ciągu 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. Podczas dogrywki na prowadzenie kolejny raz wysunęła się drużyna narodowa Argentyny i gdy zdawało się, iż jest już po finale, do akcji kolejny raz wszedł Mbappe. Arbiter zarządził karnego, a francuski zawodnik zamienił go na bramkę. Pojedynek skończył się wynikiem 3:3. Na piłkarskich kibiców zebranych na trybunach czekały więc karne. W konkursie rzutów karnych lepsza okazała się Argentyna. W ten sposób Messi skompletował wszystkie puchary, jakie mógł zdobyć w trakcie swojej kariery. Narodowa reprezentacja Francji zajmuje drugą lokatę, jednak za 4 lata z Kylianem Mbappe w składzie kolejny raz walczyć będzie o wygranie mundialu.