Sport

Narodowa kadra Brazylii za silna - przegrana reprezentacji narodowej Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata!

Klęska reprezentacji narodowej Korei Południowej w 1/8 finału mundialu - brazylijska kadra narodowa zbyt silna!

Z całą pewnością trwające obecnie mistrzostwa świata są wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Skończyły się już rozgrywki grupowe, więc przyszedł czas na to, co sympatycy piłki nożnej najbardziej uwielbiają. Oczywiście chodzi o fazę play-off, gdzie klęska może wyeliminować Cię z mundialu a także marzeń o zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Reprezentacja Polski poniosła klęskę w niedzielę z kadrą Francji wyniki 1 do 3 i została wyeliminowana z mundialu. Dla futbolowych fanów w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż turniej wciąż trwa. Z pewnością warto obserwować grę zespołu narodowego Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek wygląda dużo lepiej. Doskonałym tego dowodem był mecz 1/8 finału z narodową drużyną Korei Południowej, gdzie gracze brazylijskiego zespołu narodowego urządzili sobie strzelanie w pierwszej połowie. Bramka numer jeden dla zespołu Brazylii strzelona została już w 6. minucie, a jej autorem był Vinicius, który świetnie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi zawodnikami rywala.

Należy podkreślić fakt, iż dla reprezentacji narodowej Korei Południowej pierwsza część spotkania była prawdziwą tragedią. Zwłaszcza, że I część zakończyła się prowadzeniem brazylijskiej kadry narodowej rezultatem cztery do zera. Następne bramki zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Paqueta. Kibice piłki nożnej obecni na obiekcie mogli czuć satysfakcję, gdyż mieli okazję podziwiać istny popis reprezentacji narodowej Brazylii. Tempo tego starcia mocno spadło w drugich 45. minutach. Gracze zespołu Korei Południowej doskonale się bronili w momencie, kiedy Brazylijczycy próbowali budować następne akcje. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Korea Południowa strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą tego pojedynku. Na strzał zza szesnastki zdecydował się napastnik zespołu narodowego Korei Południowej, a golkiper Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. W ostatecznym rozrachunku to starcie skończyło się rezultatem 4:1 dla narodowego zespołu Brazylii, która w ćwierćfinale będzie się mierzyć z reprezentacją Chorwacji. Stawką tego meczu będzie awans do półfinału światowych mistrzostw i gwarancja rywalizacji o medal.