Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Warto być poinformowanym, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle istotna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują również w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Dlatego też właściwie każdy z nas powinien w przemyślany sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale także nie były nadmiernie napięte. Trudno też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy pilnują dobre utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo niektórych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w właściwy sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju trudnościach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku powinno się wziąć pod uwagę konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Fakt dotyczący tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w trakcie wprowadzania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Podczas gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz