Zdrowie
Profilaktyka

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne w naszym organizmie?

Warto być poinformowanym, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Z tego względu każdy z nas powinien w wystarczający sposób przypilnować to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale również nie były zbyt napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w kwalifikowany sposób staramy się uzyskiwać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. W tego typu problemach bardzo istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku osoby ze wspomnianymi problemami powinny zwrócić uwagę na określone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Powinno się wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz