Zdrowie
Profilaktyka

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Należy mieć świadomość tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to niezwykle ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują także w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także określonych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. Przy tego rodzaju niedogodnościach szczególnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, podczas prowadzenia kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz